• Instalacje elektryczne

    Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

    Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

    Instalacje odgromowe i komputerowe

    Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

    REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

Monitoring w domu

Monitoring w domu?

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to bardzo istotny element życia, decydującym o jego jakości i samopoczuciu. Żyjemy w świecie, w którym jest coraz niebezpieczniej, często słyszy się o włamaniach, rabunkach, a nawet zabójstwach. Dzięki postępowi technologicznemu jednak mamy możliwość zapewnienia sobie ochrony w postaci zainstalowania monitoringu we własnym domu. Co to jest i jak działa?

Monitoring to nic innego jak system kamer monitorujących i rejestrujących to, co się dzieje wokół naszego domu. Można monitorować parking, ogród, okolice drzwi wejściowych, okien. To rozwiązanie zapewnie nie tylko większe poczucie bezpieczeństwa, ale pomaga zapobiegać wandalizmom, kradzieżom, dewastacjom mienia. Co więcej, posiadanie własnego monitoringu pozwala także na negocjację zniżek podczas wykupu ubezpieczenia.

Monitoring IP czy analogowy?

Wybór między technologią analogową określa dalsze kroki instalacji – decyduje o wyborze okablowania, o sposobie zasilania, a także o sposobie nagrywania. W domku jednorodzinnym optymalnym rozwiązaniem będzie technologia cyfrowa. Mimo że monitoring IP jest droższy, jest po pierwsze łatwiejszy w obsłudze, a po drugie daje zdecydowanie lepszy obraz. Ponadto przy monitoringu analogowym kluczowe jest na wstępie właściwe rozmieszczenie kamer, właśnie ze względu na niską jakość nagrań. Natomiast przy systemie cyfrowym, dzięki możliwość wygodnego sterowania, przybliżania, analizy danych, ten element owszem, też jest istotny, ale nie można zainstalować daną kamerę nieco dalej i ukryć ją tak, aby nie była widoczna pierwszy rzut oka. Przesłany obraz będzie można łatwiej przeanalizować, zrobić zbliżenie i dodatkową obróbkę, żeby np. twarzy włamywacza była zdecydowanie lepiej widoczna.

Kryteria doboru sprzętu

Które miejsca mają być monitorowane?– najpierw należy określić miejsca potencjalnych zagrożeń, np. wejścia boczne, tarasy, okienka piwniczne. Dobrym pomysłem jest też instalacja kamery przy drzwiach wejściowych oraz ustawienie znaku komunikującego o obecności monitoringu w domu.

Co powinno być widoczne na obrazie?– W systemie IP możliwe jest zainstalowanie znacznie mniejszej liczby kamer niż w przypadku systemu analogowego, ze względu na to, że obraz megapikselowy można swobodnie powiększyć, a jakość zostanie tak samo wysoka.

Z ilu dni zapis?– To zależy od pojemności dysku i rodzaju obrazu (np. rozdzielczość FullHD). W związku z tym należy na nagrania przeznaczyć osobną partycję dysku oraz korzystać z kalkulatorów pojemności dysków.

Sposób rejestracji obrazu z kamer IP

Oprogramowanie na PC– w tym przypadku musi to być komputer o wysokiej wydajności z odpowiednim oprogramowaniem. Odpowiedni będzie zwykły MS Windows, ale warto też pomyśleć o specjalistycznym oprogramowaniu NVR. Często do kamer jest dołączany software, który po zainstalowaniu na komputer pozwala na nagrywanie, podgląd, odtwarzanie itd.

Sprzętowy rejestrator cyfrowy – to profesjonalne urządzenie z zaimplementowanym systemem operacyjnym, który nie wymaga żadnych dodatkowych oprogramowań. Jest to urządzenie droższe, ale energooszczędne. Przy wyborze rejestratora należy określić z ilu kamer będzie nagrywał obraz (4, 8, 16). Rejestratory różnią się jakością nagrywanego obrazu i kompresją. Dodatkowo musi być on wyposażony w wejście LAN, jeśli obraz ma być oglądany przez internet.

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy