• Instalacje elektryczne

  Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

  Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

  Instalacje odgromowe i komputerowe

  Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

  REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

Kontrola instalacji elektrycznych

Kontrola instalacji elektrycznych

Aby uniknąć nieprzewidzianych awarii należy każdą instalację elektryczna systematycznie kontrolować. Zapewni to nie tylko oszczędność pieniędzy, które musielibyśmy niepotrzebnie wydać na usunięcie usterki i wymianę niesprawnych urządzeń, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa sobie i swojej rodzinie.

Unikanie kontroli, niezrobienie pomiarów elektrycznych, generalnie – brak dbałości o bezpieczeństwo instalacji elektrycznej może nieść ze sobą wielorakie niebezpieczeństwa. Począwszy od niemożliwości uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela, przez awarię sprzętów codziennego użytku domowego, na porażeniu elektrycznym i pożarze skończywszy. W związku z tym należy pamiętać o regularnych przeglądach, tym bardziej że ich częstość jest regulowana przez prawo.

Dure lex sed lex

Wykonywanie badań elektryki jest regulowane ustawą o prawie budowlanym, które mówi, że właściciel budynku zobowiązany jest do kontroli przynajmniej raz na pięć lat. Celem tej kontroli jest sprawdzenie stanu technicznego i przydatności budynku do użytkowania, w tym jego instalacji elektrycznej. Dodatkowo, w przypadku losowego wystąpienia takich wydarzeń jak silne wiatry, wyładowania atmosferyczne czy powódź, kontrola taka jest obowiązkowa zawsze po ich wystąpieniu, w przypadku, jeśli nastąpiło uszkodzenie budynku lub samo zagrożenie uszkodzeniem. W szczególności jeśli mogłoby ono spowodować uszczerbek na zdrowiu i życiu ludzi.

Pomiary

Dokonywanie pomiarów i prób ma na celu określenie, czy instalacja spełnia wszystkie wymagania, czyli czy nie zagraża życiu i zdrowiu. Wśród pomiarów najważniejsze jest sprawdzenie ochrony przeciwpożarowej, a zatem sprawdzenie, czy zasilanie zostanie odłączone w przypadku gdy pojawi się napięcie na metalowej obudowie danego urządzenia, choćby czajnika czy bojlera. Drugim z kolei ważnym pomiarem jest pomiar rezystancji izolacji pokazujący, czy izolacja przewodów w badanej instalacji nie ma zbyt niskiego poziomu. Ponadto badane są także wyłączniki różnicoprądowe odpowiadające za odłączenie zasilania, jeśli nastąpi porażenie człowieka prądem.

Protokół

Z przeprowadzonym badań instalator, posiadający świadectwo kwalifikacyjne, ma obowiązek sporządzić protokół. Zawierający wszystkie wyniki pomiarów, dostrzeżone odchylenia od przepisów i wskazówki dotyczące koniecznych zmian w instalacji.

Ubezpieczenie

Wykonanie badań kontrolnych – pomiarów i prób oraz uzyskanie z nich protokołu jest niezbędne, jeśli chcemy ubezpieczyć budynek. Trzeba o tym pamiętać, bo zdarza się, że o takim obowiązku nie ubezpieczyciel nie informuje i w przypadku awarii, brak tych dokumentów spowoduje brak zadośćuczynienia finansowego za poniesione szkody.

Przykłady czasokresów pomiarów – rezystancja izolacji

 • Pomieszczenie zagrożone wybuchem – nie rzadziej niż co 1 rok
 • Otwarta przestrzeń – nie rzadziej niż co 5 lat
 • Pomieszczeni wilgotne (75-100% wilgotności) – nie rzadziej niż co 5 lat
 • Zapylone – nie rzadziej niż co 5 lat
 • Zagrożone pożarem – nie rzadziej niż co 5 lat

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy