• Instalacje elektryczne

    Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

    Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

    Instalacje odgromowe i komputerowe

    Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

    REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

Inteligentny dom

Inteligentny dom

Centralne sterowanie w domu? To nie technologia przyszłości – to rozwiązanie dostępne dziś dla każdego. A co oznacza mieszkanie w inteligentnym domu? To możliwość kontrolowania i sterowania elementami instalacji elektrycznej w domu – od poziomu temperatury, przez oświetlenie i rolety, na sprzęcie AGD i RTV i monitoringu skończywszy.

Zalety

Automatyka domowa to po prostu możliwość sterowania urządzeniami, zaprogramowanie ich tak, by działały zgodnie z naszą wolą i komunikowały się ze sobą tak, by zminimalizować w ich funkcjonowaniu naszą własną działalność. Czyli po prostu mniej się męczyć. Takie rozwiązanie zdecydowanie zwiększa komfort mieszkańców, ich bezpieczeństwo, a także zdecydowanie ogranicza zużycie energii.

Sceny jak z bajki

Do dyspozycji mamy centralny panel, z którego dowolnie można sterować urządzeniami lub ich grupami. Na przykład możemy osobno sterować oświetleniem, zestawiając je w grupy według własnych potrzeb (na przykład oświetlenie dzienne, oświetlenie wieczorne itp.). Dana grupa oświetlenia może być połączona z innymi grupami – na przykład z roletami i sprzętem RTV, czyli włączając jeden „klawisz” uruchamiamy lampki nocne, opuszczanie rolet i włączanie spokojnej, wieczornej muzyki. Podobnie możemy sobie pogrupować inne urządzenia: na przykład ekspres do kawy i toster na ganki. Brzmi jak film o Jamesie Bondzie? Jeszcze kilkanaście lat temu takie rozwiązanie było szczytem marzeń ludzi o najwyższych dochodach. Dziś jest ono powszechnie dostepne.

Rodzaje instalacji

Oświetleniowa– pozwala na wygodne sterowanie oświetleniem, w tym na dobór odpowiedniego natężenia światła w pomieszczeniu łącznie z reagowaniem na światło zewnętrzne, integrację oświetlenia z systemem alarmowym, tworzenie tzw. scen świetlnych, czyli jednoczesne włączanie światła dziennego lub wieczornego itp.

HVAC– czyli Heating, Ventilation and Air Conditioning – to możliwość sterowania ogrzewaniem, wentylacją oraz klimatyzacją, z uwzględnieniem wilgotności powietrza, temperatury i zawartości dwutlenku węgla w pomieszczeniu.

System detekcji gazów– można zainstalować czujniki wychwytujące obecności trujących gazów w pomieszczeniu, takie rozwiązanie zazwyczaj stosuje się w garażach, kotłowniach, magazynach.

System alarmowy– pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa budynku oraz osób w nim mieszkających. System ten dzieli się na kilka rodzajów, na przykład system przeciwpożarowy wykrywający obecność ognia, czy system antywłamaniowy. Wśród ciekawszych rozwiązań można zasymulować obecność mieszkańców w budynku, podczas gdy w rzeczywistości nie ma w nim nikogo.

Monitoring – jest to system, w którym umieszcza się w całym budynku szereg kamer. System ten może być w pełni zintegrowany z systemami antywłamaniowymi.

Dźwięk i obraz - to rozwiązanie umożliwia odbiór telewizji, radia, czy słuchanie płyt w dowolnym pomieszczeniu.

Inne– generalnie automatycznym systemem można objąć niemal dowolny element domu, w tym system, nawadniania, bramę wjazdową, garaż, rolety, żaluzje, a nawet czujniki pogody.

Sposoby sterowania

Poza centralnym panelem sterującym, można sterować za pomocą takich urządzeń jak iPady czy iPhony, za pomocą odpowiednich aplikacji. W ten sposób możemy sterować domem po prostu za pomocą własnego telefonu komórkowego…

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy