• Instalacje elektryczne

    Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

    Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

    Instalacje odgromowe i komputerowe

    Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

    REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

Instalacja przeciwprzepięciowa

Instalacja przeciwprzepięciowa

Nie każdy budynek musi mieć instalację odgromową, zresztą prawdopodobieństwo uderzenia pioruna w zabudowanym terenie miejskim jest niewielkie. Jednak skutki takiego uderzenia w naszym sąsiedztwie mogą być dla nas opłakane.

Co się dzieje w wyniku przepięć?

Na skutek wyładowań elektrycznych mogą powstać przepięcia, w których wyniku uszkodzeniu ulec mogą przewody instalacji elektrycznej. To z kolei może skutkować przebiciem izolacji elektrycznej a w konsekwencji uszkodzeniem cewek, transformatorów i silników w urządzeniach elektrycznych. Najprościej rzecz biorąc – może nam się spalić telewizor, komputer, programator ogrzewania, a także system antywłamaniowy, informatyczny i cała reszta. Co więcej, uszkodzenia te najczęściej są nieodwracalne.

Zminimalizuj ryzyko

Aby zminimalizować ryzyko utraty nie tylko wartościowych sprzętów elektronicznych, ale także ważnych danych, które przechowujemy w komputerach, warto zainstalować wewnętrzna instalację przeciwprzepięciową. I to niezależnie od tego, czy mieszkamy w budynku z instalacją odgromową czy nie. Służą do tego specjalne ochronniki i wskaźniki uszkodzenia sygnalizujące konieczność wymiany ochronnika.

Na czym to polega?

Wewnętrzna ochrona przeciwprzepięciowa składa się z połączeń wyrównawczych i ochronników. Połączenia wyrównawcze łączą z uziemioną szyną wyrównawczą istniejące w budynku przewody ochronne, metalowe rurociągi, instalacje oraz wszystkie te urządzenia, na których mogłoby się pojawić napięcie. Ponadto elementem tej instalacją są ochronniki, czyli ograniczniki przepięć, które zabezpieczają pojedyncze urządzenia. Są trzy rodzaje ochronników. Ochronniki klasy I umieszcza się w złączu budynku, klasy II w rozdzielnicy, a klasy III przy danym urządzeniu (odbiorniku). Te ostatnie to ochronniki nowej generacji i mogą chronić przed przepięciami do 1,5 kV, czyli są wystarczające, by bezpiecznie chronić sprzęt AGD i RTV. Jeśli dochodzi do przepięcia, ochronniki przyjmują na siebie falę i odprowadzają prąd przepięciowy do uziomu, nie do instalacji.

Poszukaj dobrych fachowców

Wykonanie wewnętrznej ochrony odgromowej powinno zlecić się specjaliście elektrykowi a najlepiej firmie, która kompleksowo zapewnia fachowe wykonanie zarówno instalacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Powinna także zapewnić profesjonalne doradztwo w zakresie projektowania tego typu instalacji (odgromowych i uziemiających), a także mieć możliwość modernizacji instalacji istniejących. Specjaliści powinny mieć aktualne uprawnienia, certyfikaty oraz doświadczenie. Pamiętaj, że źle dobrana i zainstalowana instalacja odgromowa i przeciwprzepięciowa mogą spowodować nie tylko pożar czy inne uszkodzenia budynku, ale także porażenie prądem, utratę wartościowych rzeczy, a nawet przyciągnąć uderzenie pioruna. Stąd należy zadbać o to, żeby prace zlecić firmie, która ma na swoim koncie już wiele tego typu prac.

Jak się zachowywać

Jeśli w budynku nie ma ani jednej ani drugiej instalacji, należy podczas burzy pozamykać okna i drzwi, nie zbliżać się do urządzeń elektrycznych i telekomunikacyjnych i najlepiej wyłączyć z sieci wszystkie delikatne urządzenia, jak komputer czy telewizor. Nie należy w czasie burzy suszyć włosów, golić elektryczną maszynką czy odkurzać.

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy