• Instalacje elektryczne

  Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

  Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

  Instalacje odgromowe i komputerowe

  Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

  REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

Instalacja elektryczna w Twoim domu

Instalacja elektryczna w Twoim domu

Nie wyobrażamy sobie życia bez komputera, telewizora, suszarki do włosów, elektrycznego czajnika. Urządzenia elektryczne w dużej mierze zdominowały współczesną codzienność. To co jest dla nas oczywiste, jeszcze 100 lat temu było śmiałą fantazją pisarzy i marzycieli. Na co dzień nie zastanawiamy się jednak, że te najprostsze dla nas urządzenia mogą nieść ze sobą spore ryzyko… Jak bezpiecznie korzystać z instalacji elektrycznych? Co trzeba robić, aby w domu było naprawdę bezpiecznie?

Na co zwracać uwagę?

Aby energia elektryczna była naszym sprzymierzeńcem i pozwalała w pełni korzystać z dostępnych dobrodziejstw technicznych, trzeba zadbać o to, by instalacja elektryczna była używana prawidłowo i bezpiecznie. Bez tego zwykła suszarka do włosów może okazać się bardzo niebezpiecznym urządzeniem. Na co więc trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy instalacja elektryczna została zrobiona prawidłowo. Możemy to zrobić albo wołając fachowca, by wykonał niezbędne pomiary elektryczne (takie jak m.in. pomiar ciągłości przewodów ochronnych, pomiar rezystencji uziemień czy pomiary eksploatacyjne urządzeń) albo wykonać to samodzielnie za pomocą własnych oczu i próbnika napięcia. Należy sprawdzić przede wszystkim:

 • czy linie kablowe są ułożone w liniach prostych (poziomych lub pionowych)
 • czy nigdzie nie wystają odsłonięte druty przewodów
 • czy izolacja przewodów nie jest uszkodzona w którymś miejscu
 • czy wszystkie połączenia umieszczone są w puszkach
 • czy przewody na tynku w ziemi i w posadzkach są w rurach osłonowych
 • czy w pomieszczeniach w których korzystamy z wody oprzyrządowanie ma podwyższoną ochronę (IP 44)

Ponadto należy za pomocą próbnika dotknąć wszystkich bolców w gniazdach, a także wszystkich elementów domu, które są z materiału przewodzącego.

Elektryka prąd nie tyka

Jeśli gdziekolwiek próbnik wykaże obecność napięcia należy niezwłocznie wezwać elektryka i powiadomić o tym fakcie wszystkich domowników. Zadaniem elektryka będzie nie tylko naprawienie instalacji, ale także dokonanie fachowych dodatkowych pomiarów, by sprawdzić, czy coś nie zostało pominięte. W tym celu powinien dokonać badania dodatkowe, takie jak m.in. pomiar napięcia prądu przemiennego czy rejestrację anomalii napięciowych. Elektryk zanim przystąpi do pracy powinien zapewnić nas o swoich uprawnieniach. Powinien też dysponować nowoczesnymi narzędziami wysokiej jakości.

Zasady bezpiecznego użytkowania

 1. Przed użyciem sprzętu elektrycznego sprawdzaj, czy jego stan – a przede wszystkim obudowa i przewód zasilający – nie budzi zastrzeżeń, czyli czy nie widać pęknięć, złamań itp.
 2. Obsługuj tylko te wyłączniki, gniazda i bezpieczniki, które osoba wykonująca instalację przeznaczył do użytku ogólnego.
 3. Zawsze chwytaj za wtyczkę przytrzymując gniazdo palcami!
 4. Absolutnie nie wolno używać wilgotnego sprzętu elektrycznego!
 5. Nie wolno także używać suchego sprzętu elektrycznego na dworze, kiedy pada deszcz.
 6. Jeśli zauważysz gdziekolwiek że sprzęt jest uszkodzony należy wyłączyć go spod napięcia i zrobić tylko to, co potrafisz: np. wymienić bezpiecznik lub żarówkę. W przypadku konieczności wykonania bardziej skomplikowanych czynności należy skorzystać z serwisu. Nie wolno korzystać z uszkodzonych urządzeń.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ponadto należy zawsze czyścić przewody elektryczne po użyciu, czyścić urządzenia z kurzu, dokręcać gniazda raz na jakiś czas. W szczególności należy zlecić inspekcję i wymianę gniazdka elektrycznego, jeśli iskrzy, wtyczka siedzi zbyt luźno, dymi lub nadmiernie się nagrzewa. Urządzenia takie jak bojlery, piekarniki czy płyty indukcyjne należy naprawiać tylko i wyłącznie z pomocą uprawnionego elektryka. Instalacja powinna być sprawdzana raz na 5 lat.

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy