• Instalacje elektryczne

  Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

  Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

  Instalacje odgromowe i komputerowe

  Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

  REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

CCTV czyli telewizja przemysłowa

CCTV czyli telewizja przemysłowa

Closed Circuit TeleVision czyli telewizja w układzie zamkniętym, najprościej ujmując, to system umożliwiający monitorowanie i zabezpieczanie osób i obiektów. Możemy nie być tego świadomi, ale towarzyszy nam częściej, niż by nam się mogło wydawać. Dla jednych to naruszenie prywatności, dla innych – coś, dzięki czemu znacznie wzrasta poczucie bezpieczeństwa.

Zastosowanie

Być może stwierdzenie „żyjemy w niebezpiecznych czasach” jest już sloganem. Niemniej niezależnie jak jest on utarty, nie wolno zapominać o tym, że żyjemy w świecie, w którym bardzo łatwo o rozbój, kradzież czy inne nieszczęście. Stąd system nadzorujący obiekty czy wręcz całe fragmenty ulic to narzędzie, dzięki któremu żyje nam się bezpieczniej w wzrasta wykrywalność przestępstw.

Telewizję przemysłową można spotkać już teraz niemal wszędzie. W centrach handlowych, na stacja benzynowych, w większych sklepach, na ulicach miast, w parkach, na uczelniach, bankach. Również coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na instalacje CCTV w swoich firmach. Służy ona do stałego nadzorowania danego obiektu, miejsc potencjalnie niebezpiecznych i wykrywaniu ryzykownych zachowań.

Systemy monitoringu nie stanowią żadnej nowinki technicznej. Pierwsze tego typu instalacje spotkać można było już w latach 80. Od tego czasu idea pozostała ta sama, natomiast zmienia się z pewnością poziom techniczny poszczególnych rozwiązań. Zmieniła się jakość generowanego obrazu., zasięg przesyłu, długość rejestrowanego materiału.

Z czego składa się CCTV?

Każda instalacja telewizji przemysłowej powinna składać się z:

 • Kamer przemysłowych – te z kolei składają się z przetworników, obiektywów i układów elektronicznych
 • Urządzeń rejestrujących obraz
 • Monitorów
 • Zasilaczy
 • Przewodów transmisyjnych lub systemów bezprzewodowych
 • Obudów, uchwytów i pozostałych akcesoriów służących do prawidłowego mocowania urządzeń.

Jak to działa?

Systemy te są stosunkowo proste. Za pośrednictwem medium transmisyjnego przekazywany jest sygnał video z kamery do komputera. Następnie sygnał ten jest analizowany i nagrywany na twardym dysku. Natomiast najistotniejszą rolę w tym systemie pełnią kamery , które są niezbędnym elementem instalacji. Są odpowiedzialne za rejestrację obrazu i przekazanie go w postaci elektronicznej do rejestratora, gdzie, jak wspomniano, jest analizowany i archiwizowany.

Kolor

Współczesne możliwa jest instalacja systemu dającego zarówno czarno-biały jak i kolorowy obraz. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kamer typu Dzień/Noc, które pozwalają na stały dozór przez całą dobę. Dzienne światło daje obraz kolorowy, a po mroku kamery przełączają się w tryb B/W. Ponadto istnieje też możliwość zastosowania reflektorów podczerwieni.

Sterowanie

W systemach telewizji przemysłowej istotna jest także możliwość obserwacji wybranych fragmentów czy szczegółów otoczenia. Stąd są do dyspozycji rozwiązania typu: zoom, przysłona, ostrość, a także urządzeń pozwalających na zmianę położenia kamery. To ostatnie wymaga jednak odpowiedniego doboru urządzeń takich jak odbiorniki i sterowniki telemetryczne.

Licencje

Instalacji telewizji przemysłowej, ze względu na to że stanowi ona element ochrony osób i mienia, może wykonać tylko i wyłącznie osoba posiadająca do tego specjalne uprawnienia. Licencje I stopnia uprawniają do instalacji, natomiast licencje II stopnia pozwalają także na projektowanie.

Instalacja CCTV wymaga bardzo przemyślanego projektu i właściwego doboru wszelkich elementów tego systemu. Przy urządzeniach o zbyt słabych parametrach, źle rozmieszczonych i zaprojektowanych, system ten nie spełni swoich funkcji i należy o tym pamiętać zlecając tego typu prace specjalistycznej firmie.

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy