• Instalacje elektryczne

    Instalatorstwo elektryczne oraz montaż alarmów.

    Nowe instalacje w domkach sklepach halach (wszędzie).

    Instalacje odgromowe i komputerowe

    Pomiary elektryczne wraz z dokumentacją niezbędną do odbioru elektrycznego

    REALIZACJE >

Przywitanie

Jesteśmy firmą zajmującą się branżą elektryczną, w naszej ofercie znajdują się remonty instalacji elektrycznych, kładzenia nowych instalacji w domkach lub sklepach. Nasze usługi wykonujemy w całym województwie dolnośląskim (Wrocław, Oleśnica, Świdnica, Wałbrzych, Jelenia Góra itp).

Bezpieczeństwo w domu – domofony

Bezpieczeństwo w domu

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przekonaliśmy się, że właściwe zabezpieczenie domu przed niechcianymi intruzami jest jednym z najistotniejszych elementów, które musimy zapewnić sobie i swojej rodzinie. Jednym z nich jest instalacja domofonu lub wideofonu. W związku z ciągle rozwijającymi się technologiami, warto przekonać, się co oferują producenci i czym się kierować, podczas wyboru urządzenia.

Jeszcze kilka lat temu w zasadzie nie było żadnego wyboru. Były po prostu zwykłe, nie zawsze estetycznie wyglądające elektryczne domofony-dzwonki, nie było żadnej konkurencji, a urządzenia te były łatwe do wymontowania, czyli włamanie było stosunkowo proste. W chwili obecnej mamy na rynku szeroki zestaw urządzeń zarówno krajowych, jak i importowanych.

Domofon a wideofon

Domofon to urządzenie składające się z zewnętrznego, zainstalowanego przed drzwiami wejściowymi panelu, słuchawki fachowo nazywanej unifonem, instalacji oraz zamka elektromagnetycznego. Jego zadaniem jest komunikacja dźwiękowa pomiędzy osobą w domu a osoba na zewnątrz. Wideofon w zasadzie ma tę samą funkcję z jedną różnicą – osobę na zewnątrz można sobie pooglądać za pomocą kamery dającej czarno-biały lub kolorowy obraz na monitorze wewnętrznym. W zasadzie można po prostu rzec, że wideofon to lepsza wersja domofonu, ponieważ poza możliwością wizji nie różnią się od siebie. Różnica tkwi raczej w technologii pomiędzy poszczególnymi typami domofonów i wideofonów.

W jedną lub w dwie strony

Domofony dzielą się na dwa typy – simplex i duplex. Systemy simplex pozwalają na rozmowę naprzemienną, w jednym kierunku. Polega na tym, że jest możliwość słyszenia tylko jednej osoby, na jednym końcu „linii” – na zewnątrz lub wewnątrz domu. To najbardziej rozpowszechniony system, najczęściej spotykany w blokach. System duplex natomiast działa jak telefon – w obu kierunkach. Ten rodzaj jest o wiele wygodniejszy, bezpieczniejszy i dzięki temu coraz bardziej popularny.

Technologie

Domofon analogowy – najbardziej klasyczny rodzaj domofonu. Polega na połączeniu słuchawki z urządzeniem zewnętrznym (tzw. bramofonem) za pomocą oddzielnego kabla. Oznacza to, w przypadku bloku wielorodzinnego, że jest tyle przewodów, ilu mieszkańców posiadających unifony, czyli słuchawki. W związku z tym ten typ domofonu jest lepszy raczej do domku jednorodzinnego – wystarczy jeden kabel łączący unifon z bramofonem, ewentualnie dwa, jeśli chcemy mieć możliwość otwierania gościom w dwóch miejscach domu, na przykład w kuchni i przedpokoju. Warto przy tym pamiętać, że im większa liczba kabli, tym gorsza jakość połączenia.

Domofon cyfrowy – to urządzenie nowszej generacji. Składa się z centrali cyfrowej i unifonów z dekoderami. Centralka zewnętrzna ma klawiaturę numeryczną, w którą wbija się kod dostępu. Po wbiciu kodu otwierają się drzwi lub furtka. Tego typu domofony umożliwiają dodatkowo regulację czasu otwierania zamka, czasu dzwonienia i rozmowy, a poza tym umożliwiają połączenie z systemem ochrony budynku. Atutem tych domofonów jest także fakt, że źle odłożona słuchawka nie blokuje możliwości dzwonienia urządzenia, co nie jest możliwe w analogach.

Domofon analogowo-cyfrowy – to połączenie analogowego unifonu z cyfrowym bramofonem, przy czym drzwi mogą być otwierane za pomocą karty kodowej lub samego kodu.

Domofon radiowy – furtka lub drzwi mogą być otwierane w dowolnej części domu za pomocą przycisku zainstalowanego na pilocie.

Kontakt

GREGORKAX
Agnieszka Gregorczuk
ul. Wrocławska 124
56-321 Bukowice

Telefon:
603 603 676
781 108 502

E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Partnerzy